הכנס השנתי של לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, הילטון ת"א, 14 יולי 2015

לכתבה המלאה בפספורט 

לכתבה המלאה בטורנטו

לכתבה במלאה בדה מרקר

 

"שימרו על התיירות הנכנסת לישראל – זהו נכס לאומי"

לשכת מארגני תיירות נכנסת פנתה במכתב לשר האוצר והתיירות בקריאה להקצות תקציבים מיידיים לשימור כח האדם והתשתיות.   שמואל מרום, יו"ר לשכת מארגני תיירות נכנסת: "רק קבלה מיידית של תקציבים תמנע את גל הפיטורים הצפוי בתעשיית התיירות של עשרות אלפי מועסקים"

01.09.14

לכתבה המלאה בIAS

לכתבה המלאה בגלובס

לכתבה המלאה בספונסר

"התקועים" כבר חזרו, אבל חברות השכר נשארו עם הנזקים

אין לענף אפשרות לעמוד בתשלום פיצויים ללקוחות שנתקעו בחו"ל ונזקי המארגנים בגין לקוחות שנתקעו בחו"ל בלבד, מוערכים בכ-10 מיליון דולר, כך עולה מדיון שקיימו היום מארגני השכר. ואילו מארגני התיירות הנכנסת לישראל צופים ירידה במחזורי הפעילות של החברות בכ-350 מיליון דולר ואובדן הכנסות של כ-42 מיליון דולר

09.08.14

לכתבה המלאה במגה פון

שמואל מרום: "פיצוי על אבדן הכנסות במבצע צוק איתן"

לשכת מארגני תיירות נכנסת דורשת מהממשלה להחיל מנגנון פיצוי לנזקי מבצע "צוק איתן" על מארגני התיירות הנכנסת לישראל ותגבור קרן השיווק. לשכת מארגני תיירות נכנסת מעריכה פגיעה של למעלה מ-50% במחזורי הפעילות הצפויים לתקופה יולי-דצמבר 2014

07.08.14

לכתבה המלאה בIAS

לכתבה המלאה בגלובס

לכתבה המלאה בYNET

לשכת מארגני תיירות נכנסת מעריכה כי היקף הפגיעה בתיירות הנכנסת כתוצאה ממבצע צוק איתן מוערך בכ – 350 מיליון דולר לשנת 2014 והנזק לשנת 2015 עדין לא ידוע

על פי נתונים עדכניים של לשכת מארגני תיירות נכנסת, היקף הפגיעה בהכנסות מארגני התיירות  הנכנסת עד סוף 2014 מוערך בכ – 350 מיליון דולר והנזק צפוי אף לגדול בשנת 2015 עקב מה שמוגדר כעת כהפסקת הזמנות מוחלטת.

על פי ההערכות עד סוף 2014 היו צפויים להגיע לישראל 1.2 מיליון תיירים באמצעות מארגני התיירות כאשר על פי ההערכות כ 50 אחוז מהתיירים שהיו אמורים להגיע בחצי השני של השנה ביטלו את הגעתם.

06.08.14

לכתבה ב TheMarker

לכתבה בכלכליסט

לכתבה במגה פון

לכתבה בYNET

לכתבה בIAS

אי ודאות לגבי השפעת המצב הביטחוני על תיירות נכנסת למחצית השניה של שנת 2014

רמת התיירות למחצית השניה של שנת 2014 תלויה בהתפתחויות ובאירועים הביטחוניים.

להערכת לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, אם תהיה רגיעה, הפגיעה בתיירות הנכנסת תהיה מינורית ותתייחס בעיקר לתנועת הבודדים בחודשים יולי-אוגוסט.

אם תהיה הסלמה והפעילות הצבאית תימשך ותהיינה מהומות בירושלים ובגדה, צפויה ירידה של עשרות אחוזים בתיירות הנכנסת.

08.07.14

להודעה המלאה – לחץ כאן

2014 – שנת שיא בתיירות הנכנסת לישראל?

מנייר עמדה שהגישה לשכת מארגני תיירות נכנסת לשר התיירות עולה כי 2014 צפויה להיות שנת שיא בתיירות הנכנסת מבחינת כמות מבקרים  (גידול של 15%) ומספר לינות תיירים ( גידול של 8%)

23.06.14

לכתבה המלאה בIAS

לכתבה המלאה בTNET

19% עליה בלינות התיירים, 7% ירידה בלינות הישראלים בחודש מאי

בסך הכל נרשמה עלייה 6% בלינות תיירים וישראלים לעומת מאי 2013. תל אביב חגגה עם תפוסה של 88% וירושלים עם 83%, בעוד התפוסה הארצית הממוצעת עומדת על כ-75%. מארגני התיירות הנכנסת לישראל צופים המשך במגמה וכי השנה תסתמן כשנת שיא בתיירות.

23.06.14

לכתבה המלאה במגפון

"המדינה ייקרה את ההשתתפות בביתן התיירות הישראלי במדריד"

שבע חברות ישראליות בחרו להציג ולמכור את ישראל בביתן נפרד מהביתן של משרד התיירות הישראלי ביריד התיירות שהתקיים לפני כשבועיים במדריד. הסיבה היתה העלויות הגבוהות, לטענתם, שביקש משרד התיירות עבור השתתפותם במסגרת הביתן הישראלי.

4.2.2014

לכתבה המלאה בדה-מרקר

"זה כשלון שאנחנו לא מצליחים להגיע ל-4 מיליון תיירים בשנה"

מרום קרא לשר התיירות, ד"ר עוזי לנדאו, להגדיל את תקציב השיווק של המשרד ואת תקציב קרן השיווק למארגני תיירות נכנסת באופן שיאפשר עמידה ביעד של 5 מיליון תיירים לשנת 2017. "שנת 2013 הייתה שנה רגילה, לא שנת פריצה, לא עלינו מדרגה לכיוון המיוחל של 5 מיליון תיירים וכיום אנחנו מקווים שהשאיפה של 4 מיליון תתממש", אמר מרום ופנה לשר בבקשה כי "תפנו כמה שיותר משאבים לשיווק, אפילו על חשבון פיתוח תשתיות".

14.1.2014

לכתבה המלאה בדה-מרקר

"חסרים 15 אלף חדרי מלונות בישראל"

כדי שיגיעו 5 מיליון תיירים בשנה לישראל – יש צורך בתוספת של 15 אלף חדרי מלון בארץ. כך הצהיר היום (ג') מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, עמי אתגר, בכנס שנערך בתל אביב. בלשכה מתחו ביקורת על מדיניות משרד הפנים בנוגע למתן אשרות כניסה קבוצתיות לישראל, שכרגע לא מאפשרות להרחיב את התיירות מאסיה וממדינות המזרח הרחוק.

14.1.2014

לכתבה המלאה ב-ynet