עד שנת 2036 צפוי מספר התיירים בעולם להכפיל את עצמו ולהגיע ל-7.8 מיליארד תיירים. עם כמות כזו של נוסעים שדות תעופה וחברות תעופה חייבות לאמץ שיטות מהירות יותר ובטוחות יותר למעבר נוסעים. שימוש בטכנולוגיות ביומטריות יאפשר תהליכי זיהוי יעילים, ובאותה נשימה ישפר את השירות עבור הנוסע. זיהוי ביומטרי מאפשר מעבר מהיר יותר ומאובטח יותר, גם בעת שירות עצמי של הנוסע. כבר היום חברות תעופה ושדות תעופה רבים משקיעים בטכנולוגיות ביומטריות שונות ובעתיד הטכנולוגיות האלה יהיו נפוצות עוד יותר – 63% משדות התעופה ו-43% מחברות התעופה הצהירו שהם מתכוונים לאמץ טכנולוגיות ביומטריות בשנים הקרובות.

ומה חושבים על כך הנוסעים? נראה כי מרבית הנוסעים אמצו את הטכנולוגיות הביומטריות והן הופכות נפוצות יותר ויותר בחייהם, לדוגמה שימוש בטביעת אצבע לשם זיהוי בטלפונים חכמים.

עם שיתוף הפעולה של הנוסעים, לחברות התעופה ולשדות התעופה יש את האפשרות לשלב זיהוי ביומטרי בכל שלבי הטיסה – בצ'ק אין, בהפקדת מזוודות, ובעלייה למטוס. המעבר לזיהוי יחיד ואחיד יקל על הנוסע וייעל את הבידוק הביטחוני.

השלב הבא בתהליך הכנסת הזיהוי הביומטרי אל ענף התעופה הוא שיתוף פעולה של חברות וממשלות כדי ליצור אחידות וסטנדרטים שיאפשרו פעולה הדדית חוצת-גבולות.

לכתבה המלאה