לחץ כאן

לקריאה לחצו

בעקבות חילופי האש שינויים המסלולי הנחיתות

לקריאת הכתבה לחץ כאן

נתונים מקוריים: ינואר – אוקטובר 2018 בהשוואה לינואר-אוקטובר 2017

3.6 מיליון כניסות מבקרים לישראל (עלייה של 14%)

 4.3 מיליון כניסות תיירים (עלייה של % 15)

3.0 מיליון כניסות תיירים בדרך האוויר (עלייה של % 14 )

383 אלף כניסות תיירים בדרך היבשה (עלייה של% 19)

212 אלף כניסות של מבקרי יום (עלייה של 5%)

אוקטובר 2018 הוא החודש הטוב ביותר בתיירות בכל הזמנים –
קרוב לחצי מיליון תיירים הכניסו מעל 2.5 מיליארד ₪ למשק
 

עליה של כ-14% בכניסות תיירים לעומת אוקטובר אשתקד
סה"כ יותר מ-18 מיליארד ₪ הכנסות מתיירות מתחילת השנה
גידול של כ-19% מהחודש הטוב ביותר עד כה (אפריל 2018)

שר התיירות יריב לוין: "חודש אוקטובר שובר שיא היסטורי עם נתון חסר תקדים ומדהים של כמעט חצי מיליון תיירים שהגיעו לישראל בחודש אחד. הנתונים המצוינים האלה נרשמים חודש אחר חודש כבר שנתיים, והם תוצאה ישירה של העבודה המאומצת שאנחנו עושים במשרד התיירות.
לתיירות הנכנסת לישראל תרומה כלכלית אדירה ותרומה הסברתית חשובה לא פחות. אני משוכנע כי נמשיך ונראה את מגמת העלייה החדה במספרי התיירים לישראל, ונסיים גם את השנה בשיא נוסף".

השבוע נפתח בלונדון יריד התיירות המרכזי WTM.
בביתן הישראלי ביריד השתתפו נציגים רבים מקרב חברי הלשכה ומנכ"ל הלשכה.

אחד הנושאים הבוערים בשיח התיירות העולמי וכן בביתן הישראלי היה תיירות-היתר בערים מרכזיות בעולם  והתיירות ההולכת וגדלה בישראל אל מול התשתיות הקיימות.
מנכ"ל הלשכה הציף את הנושאים הבוערים בקליטת התיירות הנכנסת לישראל שהולכת ושוברת שיאים מדי חודש ואת הצורך לטפל בתשתיות בהתאם לגידול בכמות התיירים הנכנסים לישראל.

תנועת השיא של תיירים לישראל מייצרת עודף ביקוש על היצע התשתיות הקיים בכל התחומים. נרשם מחסור חסר תקדים בחדרי בתי מלון בתקופות השיא של הנכנסת והמחירים שגם ככה מהגבוהים בעולם, מאמירים לשיאים חסרי תקדים.
תורים ארוכים ובלתי נסבלים בשעות השיא של הטיסות הנכנסות לשדה התעופה.
פקקים באתרי התיירות המרכזיים. לכלוך, חוסר סדר ומחירים שערוריתיים שנגבים מתיירים.

השיא חסר התקדים המגובה בפעילות שיווקית ברמה ובהיקפים אותם לא הכרנו בעבר ע"י משרד התיירות הם ברכה, שאם לא נדע לנהל אותה בחכמה, עוד עלולה להפוך לצרה שכולנו נתחרט שלא השכלנו לטפל בה בזמן.

מעבר לתרומה האדירה של התיירות הנכנסת לישראל (ענף היצוא השישי בגודלו מבן כלל ענפי היצוא של ישראל),  התיירים החוזרים, תורמים לחיזוק תדמיתה של ישראל בעולם עובדה  החשובה לחוסננו ובטחוננו.

תערוכת תיירות 2019 הבינלאומית לתיירות פנים, תיירות נכנסת. התערוכה מיועדת לכל העוסקים בענפי התיירות השונים בארץ ומחו"ל וכוללת מגוון של חברות, אטרקציות וספקי שירות.

12-13.2.2019

הבטיחו את מקומותיכם: http://www.imtm.co.il

https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3749519,00.html

 

"ככל שכמות התיירים לישראל עולה, כך שביעות הרצון שלהם מחוויית הביקור בארץ יורדת"

כך אמר היום יוסי פתאל מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל במסגרת יריד התיירות הבינלאומי WTM  הנערך השבוע בלונדון בהשתתפות משרד התיירות' חברי לשכה ותיירנים.

עוד מסר פתאל :

״ ביקושי השיא בתיירות הנכנסת בחסות פעילות משרד התיירות, יוצרים עומס חסר תקדים על היצע התשתיות שמציעה המדינה לענף התיירות הנכנסת, השישי בגודלו בין כלל ענפי היצוא של ישראל.

חוויית התייר המתדרדרת, מתחילה כבר בשדה התעופה בתור לביקורת דרכונים אשר בשעות השיא היומיות יכולים התיירים להמתין גם כשעתיים. לבוחרים לנסוע במונית מהשדה אנחנו מחזיקים אצבעות.

ישנו מחסור חמור בחדרים, כאשר במקביל המחירים מאמירים לרמות שלא הכרנו, כולל דרישות למקדמות עבור קבוצות לעוד שנה.

באתרי התיירות המרכזיים יש עומס רב, לכלוך ודוחק הפוגעים בביקור התייר.

בשווקים העמוסים בתיירים אין דין ואין דיין בכל הקשור למחירים המופרזים שלעיתים נגבים מהתיירים. חאפרים מציגים עצמם כמורי דרך מורשים ועוד.

החגיגה הגדולה והחשובה של תיירים המציפים את רחובות הערים, עלולה להתגלות בדיעבד כתחילתו של משבר אמון של השווקים בעולם במוצר התיירות הישראלי.

ללשכה וחבריה מגיעים הרבה מאוד תלונות. בעבר הלא רחוק תיירים תמיד גילו רצון לשוב ולבקר בישראל, קולות אלו מתמעטים אצל לקוחותינו מחו״ל."

המדינה מורגלת לטפל במשברי תיירות של שפל בתנועה לארץ, אולם עכשיו דרושה היערכות מיוחדת לטיפול במשבר עודף התיירים, על התשתיות ואיכות השירותים הניתנים לתיירים.