תיירות אקולוגית, תיירות בת-קיימא, תיירות קהילתית ותיירות איטית – אלה הם רק חלק מהמושגים המתארים את הטרנדים החמים בתיירות העולמית. על אף ההבדלים בין המושגים השונים, כולם נשענים על אותם שני עקרונות – מודעות חברתית וסביבתית, ומשמעות חווייתית. בשנים האחרונות מתפתחת תיירות שמבקשת להשאיר חותם ולהשפיע לטובה על המקום בו מבקרים. התיירים אינם מסתפקים עוד בסימון וי בצ'ק ליסט עמוס באתרים, אלא מבקשים לחוות טיול שיש בו גם משמעות – מפגשים עם הקהילה המקומית, טיולי התנדבות, שימור הטבע והסביבה וקנייה מעסקים מקומיים בלבד. סקרי תיירות שנערכו בעולם מראים כי האג'נדה החברתית-סביבתית מהווה גורם משפיע בבחירת סוכנות נסיעות לארגון הטיול ואפילו בבחירת המלון. גם בישראל המגמה צוברת תאוצה וגורמי תיירות מרכזיים אינם אדישים לה. לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל הציבה כאחת ממטרותיה גם את הסוגיה החברתית-סביבתית, והיא מנוסחת בחזון הלשכה וחבריה:

            "נשקיע בפיתוח סביבתי ובפיתוח הפריפריה החברתית והגיאוגרפית"

            "נפעל ליצירת חוויה תיירותית ישראלית ייחודית ומשמעותית"

            "נגן על ערכי הסביבה והטבע ונשלב מרכיבים חברתיים בחוויה התיירותית"

השלב הבא הוא הגברת המודעות בקרב מארגני תיירות ומשפיענים בתעשייה, ושילוב תכנים חברתיים וסביבתיים בחבילות התיור, בפרויקטים תיירותיים ובמיזמי שיווק לחו"ל.

לקריאה נוספת

"היום 6.5 צפוי גשם רק משעות אחר הצהריים ובעיקר בחלקים המזרחיים והדרומיים של הארץ", אומר ברייגין. "גם מחר עד שעות הצהריים צפויים לרדת גשמים והם יגיעו לרוב אזורי הארץ. ביום שלישי אנחנו צופים שיהיה גשם בעיקר מצפון הנגב עד צפון הארץ, זה כבר גשם של עננות נמוכה יותר. כשהענן הוא נמוך יותר אז הגשמים יכולים להיות קצת יותר חזקים, אבל הם ירדו בעיקר במרכז ובצפון הארץ. אלה לא גשמים חורפיים אבל זה הם יכולים להיות חזקים במקומות מסוימים ולכן יכול להיות שאפילו יש חשש לשיטפונות בשעות מסוימות".

 

להמשך קריאה

עד שנת 2036 צפוי מספר התיירים בעולם להכפיל את עצמו ולהגיע ל-7.8 מיליארד תיירים. עם כמות כזו של נוסעים שדות תעופה וחברות תעופה חייבות לאמץ שיטות מהירות יותר ובטוחות יותר למעבר נוסעים. שימוש בטכנולוגיות ביומטריות יאפשר תהליכי זיהוי יעילים, ובאותה נשימה ישפר את השירות עבור הנוסע. זיהוי ביומטרי מאפשר מעבר מהיר יותר ומאובטח יותר, גם בעת שירות עצמי של הנוסע. כבר היום חברות תעופה ושדות תעופה רבים משקיעים בטכנולוגיות ביומטריות שונות ובעתיד הטכנולוגיות האלה יהיו נפוצות עוד יותר – 63% משדות התעופה ו-43% מחברות התעופה הצהירו שהם מתכוונים לאמץ טכנולוגיות ביומטריות בשנים הקרובות.

ומה חושבים על כך הנוסעים? נראה כי מרבית הנוסעים אמצו את הטכנולוגיות הביומטריות והן הופכות נפוצות יותר ויותר בחייהם, לדוגמה שימוש בטביעת אצבע לשם זיהוי בטלפונים חכמים.

עם שיתוף הפעולה של הנוסעים, לחברות התעופה ולשדות התעופה יש את האפשרות לשלב זיהוי ביומטרי בכל שלבי הטיסה – בצ'ק אין, בהפקדת מזוודות, ובעלייה למטוס. המעבר לזיהוי יחיד ואחיד יקל על הנוסע וייעל את הבידוק הביטחוני.

השלב הבא בתהליך הכנסת הזיהוי הביומטרי אל ענף התעופה הוא שיתוף פעולה של חברות וממשלות כדי ליצור אחידות וסטנדרטים שיאפשרו פעולה הדדית חוצת-גבולות.

לכתבה המלאה

בחודש מרץ 2018 נכנסו לישראל 8.392 אלף תיירים – עליה של כ-34% ביחס לחודש מרץ אשתקד. בשלושת החודשים הראשונים של 2018 במצטבר נכנסו לישראל כ- 949 אלף תיירים – עליה של כ-29% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. סה"כ ההכנסות מתיירות בחודש מרץ נאמדות בכ-577 מליון דולר.

כניסות תיירים מרץ 2010-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • נתוני חודש מרץ משקפים עליה של כ-34% בתיירות ביחס לחודש מרץ 2017 ועלייה של כ-63% ביחס לחודש מרץ 2016.
  • דרך האוויר נרשמו בחודש מרץ 2.348 אלף כניסות של תיירים, עליה של כ-36% ביחס למרץ 2017 ועלייה של כ-60%ביחס למרץ 2016 .
  • דרך היבשה נכנסו לישראל 6.44 אלף תיירים, עליה של כ-19% ביחס למרץ 2017 ועלייה של 101% ביחס למרץ 2016 .
  • בחודש מרץ נכנסו לישראל 2.23 אלף מבקרי יום לעומת 7.11 אלף במרץ אשתקד – עליה של כ-98% ביחס למרץ 2017 ועליה של 26% ביחס למרץ 2016.

לנתונים המלאים

הכנס השנתי של לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל יתקיים השנה ב-10 ביולי, במלון הילטון בתל אביב, בהשתתפות שר התיירות, ראשי ענף התיירות, מנהלים, מרצים, חברי הלשכה ועמיתים.

להרשמה לחץ כאן

12345...